Loading...

Profil Zaufany

W Urzędzie Gminy Bojszowy został utworzony Punkt Potwierdzenia Profilu Zaufanego

Profil zaufany w przeciwieństwie do bezpiecznego podpisu elektronicznego jest całkowicie bezpłatny. W kontaktach z administracją zastępuje on podpis odręczny. Dzięki niemu wybrane sprawy urzędowe można załatwić bez wychodzenia z domu!

 

Jak i gdzie założyć PROFIL ZAUFANY?

W celu uzyskania profilu zaufanego należy zarejestrować swoje konto na portalu PZ (www.pz.gov.pl):

  • założyć konto na epuap.gov.pl albo na pz.gov.pl gdzie wraz z założonym kontem zostanie złożony wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego.
  • udać się, z ważnym dowodem osobistym albo paszportem, do wybranego przez siebie „punktu potwierdzającego” celem potwierdzenia swojej tożsamości.
  • kiedy użytkownik nie ma jeszcze potwierdzonego profilu zaufanego, powinien zalogować się na posiadane konto na ePUAP, a następnie wypełnić oraz wysłać „wniosek o potwierdzenie profilu zaufanego.

Z konta użytkownika należy wysłać wniosek o założenie profilu zaufanego. Po wysła­niu wniosku mamy 14 dni na wizytę w wybranym punkcie po­twierdzającym profil w celu potwierdzenia tożsamości, np. w Urzędzie Gminy Bojszowy. To jedy­na konieczna wizyta w urzędzie. Od momentu potwierdzenia tożsamości i uaktywnienia profilu zaufanego użytkownik może posługiwać się nim w komunikacji z urzędem.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Bojszowy pod numerem: 32 21 89 366